Moderaator: Madli Leikop
Päevakava:
- 10.30 – 11.00 Kogunemine, registreerimine
- 11.00 – 11.15 Sissejuhatus, Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus
- 11.15 – 12.15 TEEMA.
- 12.15 – 13.00 Poisid koolis – 10 punkti, Tiia Lister, koolituskeskus Ellu
- 13.00 – 14.00 LÕUNA (osalejate oma kulul)
- 14.00 – 15.00 TÖÖTOAD 1 (valik allpool)
- 15.15 – 16.00 TÖÖTOAD 2 (teine võimalus)
1. Kondiitri töötuba
Fantaasiarikkaid ning roosilisi tordikaunistusi on küllap imetlenud igaüks. Kondiitri töötoas saab meisterkondiitrite käe all selgeks õppida sefiiriroosi valmistamise nipid ning uhkete šokolaadilehvikute tegemise saladused. Harjutamine teeb meistriks ning töötoa lõpuks on kõigil osalistel valminud omakaunistatud tassikook. Head isu!
Juhendajad: kondiitrieriala kutseõpetajad Irina Võsar ja Gerda Ode
Osalejate arv: 18
2. Tisleri töötuba
Puit on võimalusterohke materjal, millest saab teha pea kõike! Seekord valmistame ja viimistleme töötoas puidust puzzle detailid, millest saab moodustada mitmeid kujundeid. Valminud töö sobib hästi mõistatusülesandena ka koolis kasutamiseks.
Juhendajad: puidueriala kutseõpetajad Aivar Krull ja Kalle Viira
Osalejate arv: 18
3. Teeninduse töötuba
Tavaliselt läheme me restorani head toitu ja teenindust nautima, siis seekord vahetame viivuks kohad ning õpime teadmisi ja praktilisi oskusi erinevatest laua katmise võimalustest. Millised lauanõud valida ja kuidas katta? Millised on salvrätikute voltimise ja laua kaunistamise nipid? Kuidas klaasidesse ühepalju jooki valada?
Juhendaja: toitlustusteeninduse kutseõpetaja Tiina Kärner
Osalejate arv: 15
4. Juuksuri töötuba
Koduste juuksurisalongide meistrid saavad oma teadmisi täiendada ning õppida vahvate punusoengute valmistamist mannekeenipeadel. Samuti jagatakse põnevaid juustehoolduse nippe ning teadmisi, kuidas leida õige juuksehooldustoode.
Juhendada: juuksurieriala kutseõpetaja Anu Kuusmann
Osalejate arv: 15
5. Matkata on mõnus!
Õuesõpe on parim viis loodusainete õpetamiseks. Et pikem matk või lühem loodusretk hästi sujuks, sõltub paljuski matkavarustusest. Töötoas uurime mida retkele selga ja jalga panna, mida ja kuidas panna seljakotti, ning kuidas end looduse meelevallas hästi tunda.
Tutvume erinevate nutikate materjalidega ja katsetame matkavarustust, keedame priimusel mustikasuppi ja lahendame situatsioonülesandeid.
Juhendaja: turismi kutseõpetaja, matkatreener Annereet Paatsi
Osalejate arv: 15
6. Pakkimine – see on imelihtne!
Kinkimise ja kingisaamise rõõm algab pakendist. Seetõttu õpime töötoas uusi loovaid lahendusi kinkide pakkimiseks alates paberi formaatimisest kuni erinevate pakkimise ja kaunistamise viiside harjutamiseni. Hüvasti paberkotid!
Juhendaja: kaubanduse kutseõpetaja Vaike Vetke
Osalejate arv: 15
7. Kuidas nutikalt õppida?
Räägime erinevate IT vahendite kasutamisest ning õpime praktikas tundma mõnda mobiilirakendust, mida on hea kasutada õppetöös, näiteks õpilaste tunniks häälestamisel või tagasiside saamiseks. Seekord lülitame telefoni tunni ajal sisse!
Äppide kasutamise harjutamiseks palume osalejatel võimaluse korral kaasa võtta oma nutitelefoni või tahvelarvuti. Kellel pole nutiseadet, ei pea muretsema, sest koolil on töötoas kasutamiseks mõned nutiseadmed olemas.
Juhendaja: IKT osakonna juhataja Signe Vedler
Osalejate arv: 12
8. Karjäärivaldkonna töötuba
Mis aitab meid praegu ja tulevikus töömaailmas?
Inspiratsiooni loov töötuba, mille põhilisteks teemadeks on oskused ja väärtused, mis toetavad pidevat liikumist ning arengut tööelus. Arutleme, millised on töömaailmas olulised oskused täna, kuid vaatame ka tulevikku ning mõistatame missuguseid hoiakuid ja väärtusi peame süstima tänasele noorele, kes teeb karjääri aastatel 2020 – 2040. Töötuba põhineb aktiivõppe meetoditel.
Juhendaja: Ene Raid, karjääri- ja õppenõustaja
Osalejate arv: 21
9. Karjäärivaldkonna töötuba
Kuidas toetada ja suunata õpiraskustega õpilase karjäärivalikuid?
Töötoas käsitletakse erinevaid võimalusi ja meetodeid, kuidas toetada õpiraksustega põhikoolilõpetaja tuleviku planeerimist ning suunata tema karjääri- ja erialavalikuid. Räägime ka kutsehariduse võimalustest ja piirangutest.
Juhendaja: Liine Karafin, karjääri- ja õppenõustaja
Osalejate arv: 21